AR-GE merkezimizde; yüksek teknolojili ekipmanlarımız ve dinamik kadromuz ile inovatif ara ürünler geliştirerek müşterilerimize değer katıyoruz.


AKPA Kimya, müşteri gereksinimlerini karşılamak amacıyla yüksek teknolojili laboratuvarlarında AR-GE yatırımlarına ağırlık vermiştir. 2017 yılında AR-GE Merkezi’ni, 2018 yılında Çevre Laboratuvarını kurmuştur. Ayrıca üniversiteler ile işbirliği sağlayarak ortak projeler yürütmektedir.

Firmamız, yüksek bilgi ve tecrübeye sahip olan profesyonel AR-GE ekibi ile ürün geliştirme ve teknik desteğe yönelik bir ekip oluşturup çeşitli projelere imza atmaktadır. AR-GE alanındaki önemli yatırımlar firmamızın büyüme sürecinde etkin rol almıştır. Müşterilerinin ihtiyaçlarına en uygun şekilde cevap vermekle yetinmeyip ayrıca müşterilerin uygulamalarına göre özel çalışmalar yapılmaktadır. Bu çözüm odaklı üretme-geliştirme anlayışı ile hizmet kalitesini üst düzeylere taşımıştır. Yüksek kaliteli ürünler ve teknik desteğin sağlanması AKPA Kimya'nın ayırt edici avantajları arasındadır.

Zorlu ve tehlikeli bir sektörde üretim yaparak ülkemizin dışa bağımlılığını azaltmanın yanı sıra gelişen endüstrinin ihtiyaçlarına kaliteli ürünler ile hızlı cevap vermeyi planlayan AKPA, hem güvenli üretim teknolojileri geliştirilmesi hem de yüksek teknoloji ürünü başlatıcı sistemlerinin geliştirilmesi için çalışacaktır. Firmamız müşterilerine düzenli olarak teknik ziyaretler yapmakta ve ürünlerimiz ile ilgili teknik eğitimler vermektedir

Akpa Kimya, günümüzde fark yaratmanın firmaları başarıya taşıdığının farkındalığı ile hızlı ve kaliteli hizmet anlayışını benimsemiştir. Firmamız, müşteri-tedarikçi ilişkisinden ziyade, müşterileri ile takım arkadaşı ve çözüm ortakları olmuştur. Bu anlayış, tedarikçi-çalışan-müşteri zincirinin uzun süreli olarak birlikte hareket etmesini sağlamaktadır.