• İş Sağlığı ve Güvenliği Politikamız
  • İş Sağlığı Prosedürümüz

Çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın güvenliğini sağlamak, sağlıklı çalışma ortamları oluşturmak ve iş kazalarını önlemek amacıyla titizlikle çalışıyoruz. Akpa Kimya A.Ş. olarak yürüttüğümüz faaliyetlerimizden ötürü, mevcut çatımız altında çalışanlarımızın ve misafirlerimizin sağlık ve güvenliğinin etkilenebileceğinin bilincindeyiz. Bu yüzden iş kazalarını ve meslek hastalıklarını önlemek ve minimum seviyelere düşürmek öncelikli hedefimizdir.

İlgili Sertifikalar

ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikamız

AR-GE merkezimizde; yüksek teknolojili ekipmanlarımız ve dinamik kadromuz ile inovatif ara ürünler geliştirerek müşterilerimize değer katıyoruz.

Fabrika tesislerinde; Ar-GE, Kalite Kontrol ve Çevre Laboratuvarları, standart ve soğutmalı depolar ile ofisler bulunmaktadır. Şirketin yurtiçi ve yurtdışı satış, pazarlama, mali işler, finans ve lojistik operasyonları İstanbul'daki genel merkezden yürütülmektedir. Ayrıca yurt içinde bulunan iş ortaklarına daha hızlı ve zamanında teslimat yapmak amaçlıdır.

İş Sağlığı Prosedürümüz

/

01

Akpa Kimya A.Ş. olarak; sınırlarımız içerisinde idari faaliyetlerini ve bu faaliyetlerine ilişkin iş sağlığı ve güvenliği yönetim sisteminin kurulması, işletilmesi amacıyla yürüttüğü ilgili iş süreçlerini kapsar.

02

İş Sağılığı ve Güvenliği Yönetim Sistemimiz, kapsamı dahilindeki faaliyetlerimizin ISO 45001:2018 standardına uygun yürütülmesini garanti altına alır.

03

ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Politikamız;

04

ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi standardı ile uyumlu sistem kurulumu gerçekleştirmeyi ve sürekliliğini sağlamayı,

05

Yasal gereklilikleri, sözleşmesel yükümlülükleri ve teknik gereklilikleri tespit ederek, uygun iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemini oluşturmayı,

06

İSG performansını belirlemek için belirlenen göstergeleri düzenli olarak izleyip ölçmeyi, 

07

Belirlenen hedeflere ulaşmak için gerekli düzeltici ve önleyici faaliyetleri planlamayı,

08

İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili ilgili taraflarla etkili bir iletişim kurmayı (bu, çalışanlar, taşeronlar, müşteriler ve diğer paydaşlarla etkili bir işbirliği içerir),

09

Çalışanlara, iş sağlığı ve güvenliği konularında uygun eğitimler sağlamayı; işe yeni başlayanlar için oryantasyon eğitimleri düzenlemeyi ve sürekli olarak çalışanların farkındalığını artırmaya yönelik programlar uygulamayı,

10

ISO 45001:2018 standartlarına uygun olarak iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemini sürekli olarak iyileştimeyi

taahhüt eder.

Kimya sektöründe geniş bir ürün yelpazesi bulunan AKPA Kimya, stratejik coğrafi konumu sayesinde başta Asya, Avrupa, Orta doğu ve Afrika olmak üzere tüm dünyaya hızlı ve kısa sürede ürün tedariki sağlamaktadır.

Günümüzde, 75’den fazla ülkeye düzenli olarak ihracat yapan AKPA Kimya’nın yurt dışı satışlarının toplam satışlara oranı %75’i aşmaktadır.