ABD, ASYA VE AVRUPA'NIN ÇAPRAZ BAĞLAYICISINDA BULUNAN KİMYASAL BAĞLAR İÇİN ORGANİK PEROKSİT ÜRETİCİSİYİZ 


AKPA Kimya 1997 yılında kurulmuş ve Organik Peroksitler, Başlatıcılar, Hızlandırıcılar ve Boya Kurutucularının üretiminde uzmanlaşmıştır. AKPA, faaliyetlerini Tekirdağ'da (İstanbul'a 1,5 saat), 16.000 m2 kapalı alan ve 55.000 m2 kapalı alana sahip kendi fabrikasında gerçekleştirmektedir. Tesis, Keton Peroksit, Başlatıcılar, Benzoil Peroksit, Katalizör K, Organik Peroksit Hamuru, Hızlandırıcılar ve UN onaylı Kutuları için üretim hatlarının yanı sıra laboratuvarları, dağıtım alanlarını, nakliye depolarını ve ofislerini de içermektedir. Ayrıca, kontrollü sıcaklıkta Peroksitler için Güvenli Depolama Kolaylıkları da içerir. Tüm yurt içi ve yurt dışı pazarlama, satış ve servis operasyonları, İstanbul, Türkiye'de bulunan şirket merkezinde yapılmaktadır.


Gelişen pazarda rekabet gücünü arttırmak ve global pazarda daha efektif bir hizmet sunabilmek için yatırım faaliyetlerine ABD pazarını da ekledi. 2018 yılında Guney Karolina eyalitinde 3,800 metrekare kapalı alan, 40 Dönüm arazi  üzerinde kendi depolama sistemini kumuştur. Bu sayede global pazara sunduğu ürünlerini, mevcut ve potansiyel müşterilerine daha hızlı ve tam kapasite sunmayı hedeflemekle birlikte dünya ekonomisine de büyük ölçüde katkı sağlayacaktır.


AKPA, ürünlerinin kalitesini güvence altına almak ve geliştirmek için kalite kontrol sistemlerini sertifikalandırdı. AKPA, ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistemi Standartları ile onaylandı. AKPA, müşterilerinin gereksinimlerini iki ileri teknoloji laboratuvarı ile karşılamak için Ar-Ge'ye yoğun yatırım yapmaktadır.


AKPA ürünlerinin% 70'inden fazlası tüm dünyada pazarlanmaktadır. Bugün AKPA düzenli olarak 55'ten fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. AKPA global dağıtım ağı faaliyetlerine,  ABD bölgesini de içine katarak ürün ve hizmetlerini dünyanın her yerine ulaştırmayı sağlamaktadır. AKPA' nın üretimi sadece yüksek kaliteli ürünlerini değil, aynı zamanda müşterinin özel istekleri üzerine "kişiye özel" ürünleri de sağlayarak müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılar.


Yüksek kaliteli ürünler, dinamik satış ekibi, kısa süreli teslimatlar ve rekabetçi fiyatlar AKPA'nın kendine özgü avantajları olmuştur. Küresel dünyaya açılan bir kapı olarak, size her zaman üstün kaliteyi sunmak için en iyi insanlara, üretim standartlarına, inovasyon ve dağıtım kanallarına yatırım yapmaya devam edeceğiz.AKPA Amerika