Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 29 Ekim 1923’te ‘Türk milletinin karakter ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamanın gururunu, mutluluğunu ve coşkusunu yaşıyoruz. Bağımsızlık düşüncesi ile inşa edilen Türkiye Cumhuriyeti, istiklal mücadelemizi zafere ulaştıran birlik ve beraberlik ruhunun büyük eseridir.

AKPA Kimya olarak atalarımızdan bizlere kalan en büyük miras olan Cumhuriyetimize katkıda bulunabilmek amacıyla var gücümüzle çalışmanın gerekliliğine gönülden inanıyoruz. Bu doğrultuda, ülkemiz adına yapmamız gereken çok şey olduğunun farkındayız. Ürünlerimizle dünyadaki her bir birey için fayda sağlıyor, bilim, teknik, eğitim, sosyal sorumluluk, sponsorluk alanlarındaki çalışmalarımızla yeni yüzyılın değişen şartlarına uygun, geleceğin bilgi toplumunu oluşturma yolunda nitelikli insan gücünün ülkemize kazandırılması amacımızla gençlerimizi destekliyor, sürdürülebilir bir dünya yaratmak için yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. 

Cumhuriyetimizin 100. yılında bizlere düşen en önemli vazife; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz’ sözünü kendimize şiar edinerek ülkemize olan sevgimizden aldığımız güçle, kıymetli ülkemizin adını tüm dünyada gururla duyurmak amacıyla çalışmalarımızı aralıksız sürdürmektir. 
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.

AKPA Kimya Yönetim Kurulu Başkanı
Kemal Darcan

#29ekimcumhuriyetbayramımızkutluolsun